top of page

שמי אורי יהלום

אורי יהלום

ואני יזם סדרתי, סטארטאפיסט, מנטור ומומחה בקבלת החלטות והשגת יעדים, עם יותר מ-20 שנות ניסיון בפיתוח טכנולוגי ועסקי בהיי-טק, ניהול אנשים, ליווי יזמים וסטארטאפיסטים. בעל העסק "להחליט להצליח" שהוקם לפני כ-8 שנים על מנת להוביל יזמים ואנשים הרוצים בשינוי להצלחה מקסימאלית על ידי קבלת החלטות בדרך נכונה ויעילה.

העבודה איתי שוברת את מעגל הקסמים השלילי שגורם לנו להסתובב במועקה כל היום ולהתייאש מלנסות ולשנות, וגם מונע מאתנו את התקווה שנצליח להגיע לחיים שמגיעים לנו. אני נוקט בגישה חדשנית המשלבת איתגור של אזור הנוחות, הדרכה על איך מוותרים על מנת להגיע בהצלחה למטרות, למידה איך מזהים ומנצלים הזדמנויות, תמיכה והתמודדות עם פחד. כל זאת תוך כדי ליווי אישי צמוד, הדרכה והקפדה על קבלת החלטות אפקטיבית להצלחה.

אני בעל ניסיון מוכח בתחום קבלת החלטות והשגת יעדים. עבדתי כשכיר ב-IBM, מוטורולה באנגליה, קוואלקום, אלביט ועוד. הקמתי ארבעה סטארטאפים. אני מרצה, מעביר סדנאות, מאמן ומלווה אישית בכל הקשור לקבלת החלטות, השגת יעדים, חדשנות ויזמות טכנולוגית. בין לקוחותי: הטכניון, בנק לאומי, כי"ל, יחידות בצה"ל: פו"מ, חיל האוויר, סיירות מטכ"ל ושלדג. העברתי סדנאות ליזמות במרכז הצעירים בחיפה, כתבתי עבור עינת קליש רותם ראש העיר חיפה, תוכנית יזמות טכנולוגית לעיר, ועוד.

הניסיון וההיכרות שלי עם עולם היזמות, יחד עם התמחותי בקבלת החלטות, מעניקים שילוב של פיתוח והעצמה אישית של הלקוחות שלי מחד, ותמיכה וקשרים בעולם הסובב את הלקוחות מאידך. בשילוב כזה, ההצלחה כמעט ובלתי נמנעת.

כשהייתי בן 10 כחלק משיעור ספורט, התחריתי בריצת 600 מטר מול הילד המקובל בכיתה. הוא היה ספורטאי מצטיין, שעלה עלי גם בספורט וגם במעמד החברתי, וכבר בזינוק הוא השאיר אותי מאחור.

בחצי הדרך בערך, כשעוד ראיתי את גבו מרחוק, שאלתי את עצמי האם אני יכול להגביר את המהירות. לא האמנתי שאצליח להשיג אותו. רק רציתי לצמצם את ההפרש כדי שלא אשפיל את עצמי.

עניתי לעצמי שאם אני מגביר את המהירות עכשיו, זה רק יהיה יותר גרוע. אני גומר את כל הכוח ומסיים את הריצה בהליכה.

מזל שלא הקשבתי לעצמי.

בניגוד לקול בראשי, החלטתי להגביר את המהירות, רק קצת. והופתעתי ממה שקרה. רצתי מהר יותר ועדיין היה לי כוח. אז הגברתי עוד. והרגשתי שעדיין יש לי כוח. אז הגברתי עוד. ופתאום הרגשתי שיש לי אפילו יותר כוח, הרגשתי שאני מרחף.

חלפתי על פני הילד קצת לפני הסיום, וניצחתי.

הייתי בשוק. גם הילד השני.

הוא שאל אותי מה קרה, ולא ידעתי מה לענות. באמת שלא הבנתי מה קרה.

 

אבל מאז אותו יום, ובמהלך חיי, כשאני פוגש אתגר בלתי אפשרי, אני מביט בעיניים של ילד בן 10 בגבו המתרחק של הילד המקובל בכיתה, שואל את עצמי האם אני יכול להגביר את המהירות, ומגביר מיד. לפני שאני מתחיל להסביר לעצמי למה אי אפשר.

היום, אני יודע שכל אדם מסוגל להרבה יותר ממה שהוא יכול לדמיין. לא תמיד זה מצליח, אבל הרבה פעמים כן. הדבר העיקרי שעוצר אותנו הוא עצמנו. הקול המגונן בראשנו שמשכנע שאין סיכוי, ושלא כדאי לנסות. זה הכל בראש, לא ברגליים ולא בכל יכולת אחרת שיש לנו: פיזית, רגשית או שכלית.

היום אני יודע שאם אני באמת רוצה משהו, אני אשיג אותו. אני לא חושב שאשיג, לא מעריך שאשיג, ולא מעלה את הסיכוי שאשיג את מה שאני רוצה. אני יודע שאשיג את מה שאני רוצה!
בעזרת הכוונה נכונה, אפשר להגיע כמעט לכל מטרה. גם למטרה הנראית במבט ראשון כה רחוקה, עד כי אין סיכוי שנגיע אליה.

במהלך השנים למדתי איך הופכים רגשות של חוסר אונים, בלבול או אובדן דרך, לתחושה של מסוגלות מלווה בהרגשת ביטחון. אצלי תחילה, ובהמשך אצל אחרים. תהליך המוביל אותנו לחיים בסיפוק ובהגשמה עצמית.

סיפור הריצה

חזון
bottom of page